Доповідь про питання безпеки авіації України, причини та наслідки корупції в авіаційній сфері України – наслідок спільної роботи експертів галузі та борців з корупцією.
За висновками експертів колапс галузі спричинили:
• Ігнорування вимог Повітряного кодексу України з боку Державіаслужби.
• Цинічне невиконання наказів Міністерства інфраструктури та системне блокування його діяльності, реальний зрив інвестицій.
• Порушення двосторонніх Угод між Урядами різних країн про повітряне сполучення та гальмування приєднання України до європейського авіаційного простору.
• Абсолютний правовий нігілізм та професійна непридатність керівництва Державіаслужби.
Все це призводить до втрати державного контролю і управління авіаційним транспортом України, монополізації ринку авіаперевезень на користь однієї компанії. Як наслідок – постраждають пасажири-громадяни України.
До участі у засіданні комітету запрошені:
• Міністр інфраструктури.
• Заступник Міністра внутрішніх справ.
• Представник прокуратури України.
Засідання комітету відбудеться в актовому залі Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції, Садова, 3, поверх 3.
Як один із учасників засідання Асоціація підприємств авіаційної галузі України має можливість акредитувати журналістів для участі у засіданні.
Акредитація: Ірина Ткаченко, 093-019-88-24, press@dieslovo.com.ua
Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції створений для формування та реалізації
антикорупційної політики; проведення антикорупційної експертизи законопроектів, поданих суб’єктами права законодавчої ініціативи; запобігання та протидія корупції; запобігання корупції в діяльності юридичних осіб; запобігання та врегулювання конфлікту інтересів; виконання правил етичної поведінки на публічній службі; фінансового контролю стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. У віданні Комітету також знаходиться відслідковування несення відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією; правове регулювання діяльності Національного антикорупційного бюро; правове регулювання діяльності Національного агентства з питань протидії корупції; діяльність інших правоохоронних і державних органів в частині їх повноважень у сфері запобігання та протидії корупції; державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.